JE KONEC

Přesně 6. 2. 2022 jsem se vydal na cestu za lepším JÁ, za poznáním sebe sama, za překonáním svých limitů. A dnes 7. 3. 2022 tato cesta končí. Chtěl jsem překonat hned šest různých výzev, ale v průběhu třiceti dní jsem nakonec s některými výzvami vlivem různých selhání skončil. Pokud by vás zajímal celý průběh této výzvy, tak můžete mrknout i na další články, kterými jsem svou cestu dokumentoval.

„Hra je u konce, život začíná.“

Jak má výzva vypadala? 

Na začátku jsem byl plný motivace a odhodlání. Věřil jsem, že 30 dní není příliš dlouhá doba a dokáži tedy vydržet téměř všechny výzvy. Jedinou výzvu, kterou jsem omezil byla konzumace ovoce a zeleniny 5x denně. Neslučovalo se to aktuálně s mým jídelníčkem. Z této výzvy jsem však dodržoval po celých 30 dní alespoň půlku zadání a to pít dostatek tekutin. Tedy zhruba 3-6 litrů denně. To jsem opravdu splnil. 

Další výzvu, kterou jsem chtěl splnit byl digitální detox. Tuhle výzvu se mi dařilo držet pouze prvních pár dní, než skončila FAILEM. Zde jsem nevydržel ani týden a to cítím, že budu ještě někdy v budoucnu chtít napravit. Konzumaci digitálního obsahu jsem tedy zkusil, alespoň maximálně omezit. 

Každý den jeden nezištný skutek. Tato výzva byla taky v mém repertoáru. Nakonec byla však tak nezištná, že její konec přišel v okamžik, kdy jsem vlastně nevěděl jestli jsem nějaký skutek již udělal nebo ne. Může za to můj špatný time-managment a nabitý kalendář. Jedno dne jsem prostě večer seděl a nevěděl jsem zda mám splněno. Vnitřně cítím, že každý den nějaký drobný dobrý skutek udělám, ale jako výzvu jsem si připsal FAIL. 

Koncentrovaná mysl je základem všeho a další výzva byla spjatá přesně s touto dovedností. Meditace, afirmace, tvorba cílů a strategií jsou mou každodenní součástí a cítím, že v této rychlé době je to nesmírně důležité. Tato výzva pro mě byla přínosná a hodně se mnou souzněla. 

Mezi další výzvy patřilo každodenní otužování. Kdo mě sleduje, tak by si možná mohl myslet, že tohle pro mě snad již žádná výzva ani není. Myslel jsem si to taky a z počátku to tak i bylo. Bohužel zhruba po dvacátém dnu jsem udělal na fotbale školáckou chybu a poté co jsem se zpotil mě ofouklo a zbytečně z toho bojuji s lehkým nachlazením. Nechtěl jsem však z další výzvy ustoupit a trochu na své ego prostě studenou sprchu aplikuji dál. 

Předposlední výzvou byla zamezení konzumace alkoholu, drog, porna a s tím spojené masturbace. Jednou jsem musel odolat silnému náporu kamarádů, ale v tomto případě byla motivace daleko silnější. Tahle výzva mi nakonec dala zabrat asi nejméně ze všech. Zároveň v ní hodlám pokračovat i nadále.

Poslední výzvou byla každodenní fyzická aktivita. Zde u mě v průběhu času opět hodně hrálo ego a time-managment, kdy jsem často místo nějaké lehce regenerační aktivity šel do silovějšího pohybu, někdy i trochu přes bolest a důsledkem je drobné zranění ramene. Každopádně mě již pár lidí řeklo, že jsem pochudnul, takže to možná má i nějaké hmatatelné výsledky. Mým cílem však dát dolů hmotu úplně nebylo. Budu to muset však prověřit na průběžným měřením. S aktivitou samozřejmě budu pokračovat i nadále, jen to pro mě již nebude takové dogma jako během těchto třiceti dní. 

„Stáváme se tím, co činíme.“

Slovo na konec

Můžu říci, že jsem předpokládal, že to bude jednoduší. Nakonec se třicet dní ukázalo jako poměrně dlouhá doba. Bylo to však spojeno i s tím, že těch výzev a změn bylo poměrně dost. Pokud tedy toužíte něco změnit, tak to změňte! Vydržet třicet dní, následně tři měsíce, tři roky. Pokuste si toho však nabalit na začátek trochu méně než sedm změn. Zkuste to s jednou a následně přidávejte. Nakonec se stanete tou nejlepší verzí sebe sama a dosáhnete tak šťastného a spokojeného života. To je fakt, který mi tato challenge jen potvrdila. 

#hackyourlimits & #cestakavalira 

Chceš se o mé cestě dozvědět ještě více? 

Svou cestu dokumentuji i na své instagramu, kde můžeš ve stories vidět podněty, kterých jsem si na své cestě povšiml a zároveň zde i svou cestu sdílím. Můj instagram profil zde: Limithacker

Zůstaňme spolu ve spojení i na sociálních sítích, aby ti neutekla žádná novinka. 

Rád bys se mnou pracoval na svém osobním rozvoji individuálně? Vyplň mi tvé údaje a já se ti co nejdříve ozvu.

1 + 6 =