Před více než dvěmi týdny jsem se rozhodl zúčastnit několika výzev a vydat se tak na kavalírskou cestu. Zhruba od Vánoc jsem se pral s disciplínou a motivací a tato kavalírská cesta byla přesně ten správný impuls k návratu k mě vlastním rituálům a návykům. Na této cestě jsem se mohl zúčastnit hned sedmi výzev, ale také stačí splnit jen jednu. 

Já osobně jsem aktivně zapojil do šesti výzev. Záměrně jsem vynechal výzvu číslo pět, která spočívá v konzumaci 5 porcí zeleniny denně. To mě bohužel počtově nevychází, jelikož aktuálně držím přerušovaný půst a jím tedy pouze 3 až 4 denně. 

Pojďme si tuto cestu trochu více přiblížit:

Výzvy byli zahájeny  6.2.2022 a oficiálně končí 9.3.2022, ale možná by skončit vůbec nemusely…

Popis výzev

Pokud byste se o klubu a jejich cestě chtěli dozvědět něco více, tak doporučuji prozkoumat jejich stránky. Stačí kliknout na okdaz níže.

Oficiálně je tato výzva již v plném proudu a máme již jednu třetinu za sebou, ale je možné, že vás tento článek inspiruje a budete chtít podobným způsobem také posouvat své limity. V tomto případě jsem si pro svou potřebu vytvořil hodnotící protokol, který si můžete stáhnout v odkazu níže.   

Říká se, že skutečné a trvalé štěstí zažívají ti, kteří jdou cestou naplnění svého poslání a tím činí své životy výjimečnými.

klubkavaliru.cz

Má cesta

Aktuálně máme za sebou třetinu cesty a ač je to relativně krátká doba, tak jsem dospěl k několika zajímavým poznáním. 

1.) Pokud něčemu věříš, dává ti to smysl a cítíš vnitřní motivaci, tak dokážeš cokoliv.

2.) Některé touhy se nám můžou stávat stresory a v ten okamžik je dobré se jich buď vzdát, nebo tuto touhu lehce pozměnit a najít tak variantu, která nám dává smysl. 

3.) Je potřeba vyrážet do akce, nemluvit ale konat, neinspirovat slovy, ale skutky! 

Máme za sebou třetinu cesty a já můžu říct, že jsem stále ve „hře“. Ač se to zdá jako celkem krátká doba, tak zdání někdy klame a i já musím uznat, že na některé výzvy musím vynakládat velké úsilí. To však k procesu sebezdokonalování prostě patří. Kdyby nám létali pečení holuby do úst, tak bychom se jich přejedli a nevážili bychom si jich, proto jsem za tuto námahu velmi vděčný. 

SELHÁNÍ

Musím však přiznat i selhání. Tím, že jsem se zapojil téměř do všech výzev, tak je potřeba udržovat dobrou koncentraci, mít nastavenou kvalitní strategii a umět dodržovat timemanagment. Já selhal v koncentraci. Ano, je to tak, přišlo u mě selhání a to v podobě konzumace digitálního obsahu. V kolonce výzva číslo sedm mám tedy aktuálně napsáno – FAIL!. 

Tahle výzva je fakt brutální. V dnešní době, kdy jsem online 24/7 máme zde vytvořeno mnoho návyků, komunikujeme s přáteli, business partnery, rodinou, tak se ze dne na den odstřihnout je velká výzva. Poctivě jsem vydržel dva dny. Pak jsem jsem si prostě ujel a přistihl se až jsem minutu brouzdal facebookovou zdí. 

Zároveň mě po celé dva dny tato výzva celkem stresovala a v hlavě se mi neustále honilo, že vím, že je to náročné, ale že to musí vydržet. A cítím, že vlastně i tím, jak jsem nad tím neustále přemýšlel, tak jsem nakonec povolil tak rychle. Udělal jsem tedy svou vlastní disciplínu a snažím se trávit co nejméně času u obrazovek a zároveň konzumovat jen hodnotný obsah, který mě inspiruje a rozvíjí. 

Aktuální pocity

Rovina číslo jedna – TĚLO

Aktuálně cítím již lehce narůstající fyzickou únavu. Skladba tréninků není úplně dobře zvolená a většinou když mám pracovně náročnější den, tak skončím doma na hrazdě, nebo trx. Navíc mi hned ze začátku chyběla kreativita a tréninky se hodně podobaly. Aktuálně tedy cítím, že jsem trochu přetížili pravé rameno. Naštěstí se mi aktuálně nakumulovalo zase o něco více fotbalové aktivity a tudíž zase přetěžuji dolní končetiny. Takže z extrému do extrému.

Naštěstí se snažím o co nejlepší regeneraci za pomoci sauny, otužování (tím plním i jednu z výzev), fotobiomodulace (pokud pojem neznáte, tak zde je odkaz na  panely www.lighthacker.cz, které jsou špičkou v oboru a mají hezké články), nebo automasáže masážním válcem. 

Krom únavy cítím, že mi pomalu a jistě začíná fungovat svalová paměť a pomalými krůčky se vracím k předvánoční kondici.  

Rovina číslo dvě – MYSL

Mindset mám nastavený zatím velmi dobře. Jdu si za svým cílem, jdu si svou cestou a nenechávám se ničím rozhodit. Dokonce bych řekl, že nejhorší zkouškou jsem již prošel a to byla nečekaná návštěva kamaráda z Anglie. Tím, že jsme se delší dobu neviděli, tak jsme vyrazili na večerní posezení, které mělo být okořeněno dobrou plzničkou. Jeho nechápavý výraz a přemlouvání ať si dám aspoň jedno bylo náročné na vstřebání, ale odolal jsem a o to víc jsem byl na sebe hrdý. 

Čím dál více cítím pocit odhodlání, vnitřní motivace a narůstající disciplinovanost. Z čehož vlastně pramení i pocity zadostiučinění a naplnění.

Rovina číslo tři – DUŠE 

Celkově převládá spokojenost. Přišlo však i pár negativních pocitů, které se dostavili po digitálním selhání a při zvýšené fyzické únavě. Globálně však rostou pocity uvolnění a vnitřní psychické pohody. Tato cesta mi dává vnitřní význam a to je spojeno i s pocity štěstí. Pokaždé, když si odškrtnu další splněnou výzvu, další den, tak vidím jak rostu. A to je strašně důležité. Mít v životě progres. Nestagnovat, ale někam se posouvat a dávat tak životu vyšší smysl. Aktuálně mám tedy na své cestě životem dobrou motivaci a věřím, že mi vydrží o po zdolání celých třiceti dnů. 

Chceš se o mé cestě dozvědět ještě více? 

Svou cestu dokumentuji i na své instagramu, kde můžeš ve stories vidět podněty, kterých jsem si na své cestě povšiml a zároveň zde i svou cestu sdílím. Můj instagram profil zde: Limithacker

Tak jo, to je pro dnešek vše a brzy se s vámi zase podělím o své poznatky a o svůj posun. Budu rád, když mě budete držet palce, abych znovu v některé z výzev neselhal, ale hlavně budu rád, když si nějakou podobnou výzvu uzavřete sami s sebou i VY! 

Zůstaňme spolu ve spojení i na sociálních sítích, aby ti neutekla žádná novinka. 

Rád bys se mnou pracoval na svém osobním rozvoji individuálně? Vyplň mi tvé údaje a já se ti co nejdříve ozvu.

4 + 7 =