Spím či bdím, to je oč tu běží…

Jak jistě všichni dobře víme, spánek je pro naše tělo a mysl naprosto zásadní. Jen v krátkosti můžu zmínit, že spánek pozitivně ovlivňuje naši náladu, energii, paměť, kreativitu, imunitní systém, proces učení a také snižuje riziko srdečních chorob, diabetu či obezity.  A právě  proto bych vám chtěl dát pár tipů a rad, jak si svůj spánek vylepšit.

Optimální délka spánku

Za prvé, se snažte dodržovat pravidelnou spánkovou rutinu, spát přibližně stejnou dobu každou noc a to nejlépe po dobu 7 až 9 hodin denně . Tímto si pomůžete s optimalizací vašeho biologického rytmu a kvalita vašeho spánku razantně vzroste. 

7 hodin pro lepší spánek

Jsme to co jíme

Za druhé, myslete na to, co jíte a pijete před spaním. Pokud se snažíte o zdravý spánek, vyvarujte se těžkému jídlu a alkoholu. Co z vlastní zkušenosti můžu před spaním doporučit je sklenice horkého mléka s medem nebo bylinkový čaj, které mají uklidňující účinky. Zároveň doporučuji alespoň dvě hodiny před spaním již nic nekonzumovat, optimální by však byly hodiny čtyři.

Uvolněte se prosím…

Za třetí, udělejte si každý večer pár minut na relaxaci – například s pomocí meditace, jógy, dechových technik nebo si třeba přečtěte nějakou knihu (něco jednoduchého co vám nebude v hlavě šrotovat). Vědomá relaxace pomůže vašemu tělu a mysli k dokonalému uvolnění a skvěle vás připraví na klidný spánek.

7 hodin pro lepší spánek

Dodejte svému tělu vitamíny a minerály

Za čtvrté, bych vám doporučil ať se zaměříte na  vitamíny a minerály. Například hořčík je důležitý pro uvolnění svalů, zatímco vitamín D je spojován s vyšší kvalitou spánku a nižším rizikem nespavosti. Doporučuje se také užívat vitamíny skupiny B a C, které pomáhají udržovat zdravý nervový systém a snižují stres. Já sám pro lepší spánek využívám doplněk stravy Dayzen Sleep, který má v sobě 9 aktivních látek. Konkrétně to jsou hořčík bisglycinát a vitamíny B3 + B6, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Dále výtažek z meduňky, ten podporuje relaxaci a usínání, pak je v něm výtažek z kozlíku lékařského, který rovněž jako výtažek z meduňky podporuje relaxaci a usínání. Téměř nakonec ve Sleepu najdete výtažek z mučenky a L-Theanin ty zlepšují kvalitu spánku. Předposlední látkou je výtažek z chmele, který zklidňuje organismus a napomáhá dobrému spánku a poslední je inulin, tato látka podporuje normální činnosti střev.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou zlepšit kvalitu vašeho  spánku a po ránu tak budete zažívat pocit svěžesti a nabuzení. Pokud byste rádi investovali do doplňků pro podporu vaší pohody a zdraví, tak vyzkoušejte produkty Dayzen – přírodní doplňky stravy, které vám mohou pomoci získat více energie a snížit stres. Zároveň s  mým slevovým kódem limithacker získáte 10% slevu na vaší objednávku.

Zároveň kdybyste se mnou chtěli spánek řešit do hloubky, tak mě neváhejte kontaktovat na emailu tomas@hackyourlimits.cz rád vám pomůžu dostat váš život do rovnováhy. 

Závěrem vám přeji, abyste žili život bez zbytečných limitů a pokud byste rádi dostávali více rad, tipů a hacků z této oblasti, tak mě nezapomeňte sledovat na sociálních sítích.