Nejčastější otázky a odpovědi

Hlavní a nejčastější otázky k fotobiomodulaci

Je rozdíl mezi inrapanely Lighthacker a infrasaunou?

Ano je, infrasauna vyzařuje jiné spektrum vlnových délek, díky čemuž především vyzařuje teplo. I proto je to infrasauna. Infrasauna využívá především záření IR-B a IR-C, které neprostupuje tolik do hloubky těla, ale přináší především pocit tepla. 

Infrapanely Lighthacker využívají vlnových délek blízkého infračerveného a červeného spektra, které můžeme spatřit během východu a západu slunce. Těmto vlnovým délkám říkáme „terapeutické okno“ a dle studií mají nejvíce benefitů pro náš organismus.

Vyzařují infrapanely Lighthacker teplo?

Ano, naše panely vyzařují mírné teplo, které vám navodí příjemný pocit po těle. 

Jak nám fotobiomodulace pomáhá s navyšováním energie?

Fotobiomodulace je proces, při kterém červené a blízké infračervené světlo dodává našemu tělu fotony. Ty prochází přímo do našich buněk – mitochondrií, které umí foton efektivně využí při procesu zvaném ATP. Navíc se nám počet mitochondrií během fotobiomodulace navyšuje. 

Dodává nám fotobiomodulace i vitámín D?

Bohužel ne. Vitámín D je pro tělo velmi důležitým prvkem, jeho syntéza je však spjatá s UV zářením, které infrapanely Lighthacker nevydávají.

Proč svítí jen polovina LED dion? Není to vada?

V kombinovaném řežimu svítí všechny. Pouze polovina diod vyzařuje blízké infračervené světlo (850nm), které je pro naše oko již neviditelné. Díky těmto vlnovým délkám však můžete citít příjemné teplo.  

Chci zlepšit svou regeneraci, jak na to?

Abychom maximalizovali regenerační účinek, tak je vhodné využít náš panel Lighthacker co nejdříve po sportu. Zároveň se pokuste zaměřit na partie, které jste zatěžovali nejvíce. 

Můžu panel využít před sportovním výkonem?

Ano a je to doporučeno. Zhruba 5-10 minut osvicujte nejvíce využívané svalové partie a pokud chcete i lepší kognitivní funkce, tak si osviťte i hlavu. 

Jak často můžu fotobiomodulaci provádět?

Závisí na naší individualitě, aktivitě, účelu. Obecné doporučení by mohlo znít zhruba 3x denně s celkovou dobou osvitu kolem 30 minut. Více však rozebíráme ve fotobiomodulačním protokolu, o který si můžete napsat.

O panelech

Jaká je životnost panelu?

Životnost infrapanelu je 100.000 hodin. Trochu s nadsázkou se dá tedy říci, že máte panel na doživotí. 

Jaká je záruka?

Na LED čipy máme záruk pět let, nemusíte se tedy bát, že by vám světlo vypovědělo službu. Na ostatní prvky je standardní zákonem daná záruka. 

Co vše je v balení?

V balení je infrapanel Lighthacker, napajecí kabeláž a závěsný systém. Panel je tedy ihned připraven k instalaci a použití. 

Jaké funkce má dotykový display?

Dotykový display funguje jednak jako časovač, ale zároveň si můžete vybrat vhodný mód. 

Už jsi jen krůček od svého nového Lighthackeru...

Varianta

Přeprava

3 + 14 =